Baza wiedzy
pomoc.asta-net.pl > pomoc.asta-net.pl > Baza wiedzy

Szukanie w pomocy:


Instalacja Modułu Cam

Rozwiązanie
Przystępując do poprawnej instalacji modułu cam w tv z tunerem dvb-c należy:
  1. W pierwszym kroku wyszukać w cyfrowym odbiorniku telewizyjnym (czyt. telewizor wyposażonym w tuner dvb-c) automatycznie wszystkie programy cyfrowe telewizji kablowej. W telewizorach najczęściej w menu opisane jest to jako "Sieć kablowa (kanały cyfrowe/analogowe)". Szczegółowe informacje na temat tego gdzie znajduje się owa opcja znajdują się w instrukcji obsługi telewizora.
  2. Po wyszukaniu programów telewizor powinien utworzyć automatycznie listę programów (obecnie 236 programów tv + 22 radiowe). Od tego momentu posiadamy  już wszystkie programy kablowe telewizji cyfrowej.(Natomiast aktywne będą tylko programy niekodowane typu: TVP1, TVP2, POLSAT, TVN, AstaTV etc.). Jeśli telewizor wyszuka tylko 21 kanałów muszą państwo wrócić do opcji wyszukiwania i sprawdzić wybrany został poprawnie sposób wyszukiwania (patrz pkt 1.) tzn. "Sieć kablowa (kanały cyfrowe/analogowe), ponieważ TV w takim przypadku wyszukał programy naziemne. 
  3. W kolejnym kroku umieszczamy moduł cam z kartą w telewizorze w celu odkodowania programów z pakietu który został wykupiony w abonamencie. Jeśli moduł z kartą będzie poprawnie zainstalowany w tv powinien pojawić się komunikat "no access" lub "Brak dostępu" na programach kodowanych.
  4. Następnie pozostawiamy włączony telewizor przez ok 30min do 60min do momentu, aż przejdą uprawnienia na kartę. Po upływie tego czasu wszystko powinno działać poprawnie.
Uwaga!
  1. W przypadku gdy na programach kodowanych pojawi się komunikat "kanał niedostrojony / program zakodowany/ etc." oznacza to iż moduł cam jest niepoprawnie zainstalowany i telewizor go nie odczytuje. W tym przypadku należy wyjąć moduł z telewizora i obrócić go względem osi poziomej o 180 stopni.
  2. W przypadku gdy na programach kodowanych pojawi się komunikat "card problem - check card" należy wyciągnąć tylko kartę (moduł zostaje w TV) i umieścić ją poprawnie. 
 
Czy ten artykuł był pomocny? tak / nie
Szczegóły artykułu
Identyfikator artykułu: 2
Kategoria: Problemy z telewizją cyfrową
Wyświetleń: 47466
Ocena (Głosy): Ocena artykułu 3.4/5.0 (203)

 
« Wstecz

 
Powered by Help Desk Software HESK - brought to you by Help Desk Software SysAid